1.Kapitola:Nevědí proč

7. února 2009 v 21:14 | Alysha
Byl letní podvečer a černovláskašla do pokoje svého bratra.Její bratr jí byl neskutečně podobný,protože byli dvojčata,ale bylo tady pár vyjímek-on měl mastné vlasy,hakovitý nos a chodil do Zmijozelu,ona měla hedvábné,lesklé vlasy,neměla hákovitý nos a chodila do Nebelvíru,ale měli stejné rysy obličeje a temně černé oči.Vešla do pokoje a viděla bratra jak má zčervenalé tváře a opuchlé oči od pláče,zavřela a odběhla k němu a objala ho,položil si hlavu do jejích vlasů a naplnila ho vůně broskví.Odtáhla ho od sebe,podívala se do jeho očí ze kterých uměla číst jen ona a on zase z jejích nikdo to totiž neuměl ani rodina.Hned věděla o koho se jedná Lily Evansová,protože jí miluje už po uši.Minulý rok což jsme byli v 6.ročníku jí řekl něco hodně ošklivýho co se nedá odpustit,,mudlovská šmejdka" musel na ní každý den myslet,protože měl okno do Evansovy zahrady Lily tam byla každý den a já jsem s ní na pokoji v Bradavicích a Sev po mě chce abychs ní promluvila,ale nevím jistě jestli si s ní promluvim,protože letos skládáme zkoušky OVCE,ale vim,že jsme citově propojení tak to pro něj udělám.
,,Anne děkuju"vydechl.
,,Nemáš zač Seve jsem tvoje sestra tak to je semozřejmost"usmála se na něj a pohladila ho po vlasech vůbec jí nevadilo,že je má mastný.
,,Anne zítra bysme mohli jít na Příčnou ulici"
,,To je dobrej nápad,potřebuju uniformu zase"nevěděli proč,ale já a Sev roste me pořád a jsme hubený a vysoký.
**********************************
,,Seve kam půjdem nejdřív?"
,,Půjdem k paní Malkinové"
,,Tak jo"a vyrazily
Vešli do obchodu a paní Malkinová malá,buclatá dáma je přivítala s úsměvem.
,,Kam to bude drahouškové?"
,,Do Bradavic"řekl Sev a snažil o úsměv.
,,Tak to je tmhle vzadu"ukázala prstem někam dozadu.
Šli jsme dozadu a potkali jsme Poberty-James Potter,Sirius Black,Remus Lupin a Peter Petigrew.
,,Hele Srabusi sme se dlouho neviděli"řekl Sirius nejhezčí kluk na škole a taky mu všichni řikali Casanova,protože měl každý týden jinou holku.
,,Nech toho Siriusi"okřikl ho Remus je to vysoký,hubený kluk z krátkými světle hnědými vlasy,čokoládovýma očima a měl mělkou a dlouhou jizvu přes obličej,ale na kráse mu to nevadilo.
,,Ahoj Reme"byl to její nej kámoš ze kterým si mohla povídat o všem,hlavně o knihách a o učení a objala ho.
,,Ahoj Anne"oplatil
Peter mi tak nevadí toho ani pomalu nevidim je porád ve školní kuchyni.
James.Obrýlený kluk z oříškovýma očima,uhlově černými vlasy,které má neustále rozčepýřené je to fajn kluk,ale porád otravuje mojí nej kámošku Lily,že jí miluje to jí říká snad od 1.ročníku.
Sirius.Pohledný kluk z delšími černými vlasy,ketré mu neustále padají do obličeje,má krásné bouřkově šedé oči když se do nich podíváte tak se topíte a neni úniku a ještě byl vyděděnec,protože je úplně jiný než jeho rodina on totiž jako jediný chodí do Nebelvíru,ale má smůlu do školy chodí jeho o rok mladší bratr Regulus jsou si naprosto podobní aristokratické rysy rodů Blacků,ale Regul měl zářivě modré oči.
,,Nech ho být Reme ať si doráží nám to nevadí,když jeho mozeček nemůže pochopit jaké mámé přijmení,jo Sirie je to Snape a Snapeová a když si to nepamatuješ tak si to napiš na papírek" a propíchla ho svýma černýma očima,protože věděla,že z nich číst neumí.Podívala jsem na bratra po dlouhé době se smál a měla jsems toho radost.
,,Hele Jamesi ty se mi taky směješ?!"okřikl ho Sirius
,,Sorry brách,ale tohle se ti ještě nestalo"popadal se za břicho jak se smál.
Severus vzal svojí sestra za ruku a pokynul jí hlavou aby šli někam jinam.
,,Seve snad se jich nebojíš"pošeptala a utírala si slzy smíchu.
,,Ne to ne,ale pojď se nejdřív koupit něco jinýho"přikývla a než odešli rozloučila se z Remem a s ostatníma.
Už měli všechno nakoupené a šli k nejblišímu krbu aby mohli letaxovou síti dorazit domů.
********************************
Jdu ze Sevem ze schodů a každý táhne těžký školní kufr.
Rozloučili jsme se z otcem a chytli jsme se matky za zápěstí a přemýstili se na nádraží,rouzloučili jsme se s ní a zase se přemýstila.Proběhli jsem přepážkou a stáli před zářivě červenou lokomotivou.Sourozenci se rozloučili a šli každý někam jinam.
Anne viděla Lily a křikla na ní a otočila se.
,,Ahoj Anne,konečně škola a naposledy"
,,Ahoj Lil,mě se po škole bude stýskat,jdem si najít kupé?"
,,Ne už jsem ho zabrala tak jdem"
Akorát co nastoupili tak se vlak rozjížděl tak jsme byli v našem kupé a začali si povídat co bylo o prázdkách a tak.Podívala jsem se z okna a krajina byla čím dál divočejší tak jsme se začali převlíkat do uniforem.Byla jsem převlíknutá a řekla jsem Lil,že se jdu projít místo toho jsem šla hledat Poberty.Našla jsem je a něčemu se hlasitě smáli,ale neslyšela sem čemu tak sem zaklepala a smích ustal a vešla jsme.Pozdravila jsem je,ale vlak nijak divně zabrzdil a já z nenadání seděla Removi na klíně.Zčervenala jsem jako rajče a pomalu jsem se zvedala,ale Rem si mě přitáh blíž nebylo mi to proti srsti tak jsem zůstala.Uvědomal jsem si,že jeden chlapec mě nepozdravil zrovna ten z bouřkově šedýma očima.Podívala jsem se na Rema a ten mi pošeptal:
,,Takhle mlčí když tě potkal v Příčné"
Zvedla jsem se z Rema a šla se posadit naproti němu ani se na mě nepodíval
,,Sirie co je ti?"
,,Nic"
,,Nedělej ze mě vola"
,,A ty ho ze mě neděláš?"už sem věděla o co go.
,,Ty myslíš to co sem ti řekla na Příčné?"
,,JO"
,,Tak se ti omlouvám byla jsem fakt naštvaná,mír?"podala jsem mu ruku podíval se na ní a pevně stiskl měla jsem co dělat abych nevikřikla a objala jsem ho a pošeptala tak aby to slyšel jen on:
,,Promiň mi to já nechtěla"
Najednou se dveře kupé otevřeli a stál tam Severus ze svým kumpánem Luciusem Malfoyem-měl dlouhý blond vlasy,špičatý nos a samozřejmě aristokratické rysy rodu Malfoů a je hrdý na to,že je z čistokrevné rodiny.
,,Tak s tímhle se taháš?!"a propíchl mě očima a byl v nim vidět výsměch
,,A co je tobě do toho"
,,Nic je,že je to takový tupec"
,,Podle tebe jsou všichni z Nebelvíru tupci"
,,Ano máš pravdu"slyšela jsem jak Poberti vstali zaťali ruce v pěst až jim praskali klouby.
,,Tak to podle tebe jsem tupec i já!"řekla jsem ze zaťatýma zubama,Severus věděl,že tohle chování sestry nevěstí nic dobrého a taky měl pravdu než stačil postřehnout měla v ruce hůlku řekla zaklínadlo,které nepostřehl a vyletělo na něj hejno kanárů,Severus a Malfoy vzali nohy na ramena.Poberti s toho byli vykolejení a začali se smát,ale rychle je to přestalo,protože Anne z ničeho nic omdlela,ale naštěstí byli rychlejší a chytili jí a dali ji na sedačku ani jeden nevěděl proč omdlela.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliota Eliota | Web | 11. února 2009 v 20:01 | Reagovat

V textu mě hodně rušily chyby, co tam byli. Příště si to po sobě přečti. ;) Hodně ti tam chybí čárky, pak tam máš hrubky v y/i. A za interpukčními znamínky se píše mezera. ;)

Pak jsi tam měla jednu dějovou chybu: Sev Lily oslovil šmejdkou v pátém ročníku, ne v šestém.

Děj měl trochu moc rychlý spád.

Jednou jsi tam bezdůvodně přešla z er-formy do ich-formy a pak zase zpátky do er-formy.

Jinak je to celkem zajímavé. ;)

2 Aňulka Aňulka | Web | 26. dubna 2009 v 16:49 | Reagovat

Ty chyby to se spraví...zkus čárky!Ale je to moc hezké a baví mě to!

3 Karol Karol | Web | 17. května 2009 v 9:08 | Reagovat

Ahojky,je to dobrý nápad, těším se na pokráčko, ale malinko tam ruší ty pravopisné chyby.:-) Jinak se moc ráda spřátelím:-) Máš pěkný blog...

4 Denika Denika | E-mail | Web | 10. června 2009 v 20:15 | Reagovat

Ahoj je to strasne dobre:)

5 Lia Lia | 12. června 2009 v 22:10 | Reagovat

zaujimave..:)..len tie chyby..noo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama