5.kapitola: Nová studentka

11. července 2009 v 21:51 | Alysha |  Falešná naděje
Mám tu po sto letech další kapču k Naději. To chce potlesk!!! A chci od vás komenty.
P.S.Kamarádka ještě dodá svojí verzi jak přišla do Bradavic, tak se těšte.
P.S.Nepiště prosím takový ty komenty, hlásni pro mě atd...Díky.


Byl listopad. Jak neuvěřitelně to letí. Začalo sychravé počasí a začaly tréninky na famfrpál a Nebelvír už měl vybrané nové hráče. Dnes už pro 7. ročníky skončilo vyučování. Bylo kolem 15:00 a sedmáci se nudili ve společenské místnosti, někdo sem tam prohodil pár slov. Musím něco vymyslet, přece tady nebudem jen tak sedět a čumět do blba .
,,Lidi, budeme něco dělat, ne?" a podívala jsem po ostatních.
,,Co bys chtěla dělat?" zeptal James. V očích mu bylo vidět, že chce hrát famfrpál.
,,Jamesi ne, prší" zavrhla jsem jeho myšlenku.
,,Že si chtěl jít hrát famfpál?" zeptala Lily. Přikývl hlavou.
,,Tak co třeba flašku?" navrhla Lily.
,,Tak na to zapomeň!" zamítla Verity.
,,Proč?" zeptala jsem se.
,,Ty si nepamatuješ jak mi všichni začali přezdívat?" zavrtěla jsem hlavou.
,,Nebelvírská kurva!" no jo, na to jsem úplně zapomněla. Minulý školní rok jsme jí dali za úkol, aby políbila kluky, na který ukážu.
,,Ale už se ti tak neříká" namítl Sirius.
,,A jak se mi teda říká?" zeptala se ho Vee.
,,Nebelvírská roštěnka" já a Sirius jsme vyprskli smíchy.
,,Co se smějete?" vyjela na nás Vee, pak jí to došlo.
,,Ty a ty, vy jste to vymysleli?" přikývli jsme a tleskli si.
,,Být tebou utíkám, Alysho Fionn" začala mě honit po celý společenský místnosti. Vyběhla jsem z místnosti a někam běžela. Po cestě jsme potkali polovinu školy a koukali na nás, jak na ty pošuky. Viděla jsem bránu, která vede na školní pozemky, vyběhla jsem ven. Už mě pomalu dobýhala a mě napadl jediný nápad, proměnit se do mé vlčí podoby a utéct do lesa. Tak jsem i učinila. Byla jsem rychlejší a z dálky jsem slyšela, jak Vee nadává. Už jsem blízko lesa a Verity pořád za mnou běží, co to vidím? Ona má v ruce hůlku, to je zlý. Konečně jsem skočila do lesa, schovala jsem se na začátek lesa, takže mě může najít. Stojí před lesem a řve na mě a já jsem schovaná před stromem před kterým stojí.
,,Koukej vylíst?" řvala. Dokonce má i rudý vlasy vztekem, to se mi povedlo.
,,Je to nespravedlivý, ty se umíš přeměňovat a já ne!" ještě si dupla. Ještě na mě řvala asi tak hodinu, ale pořád jsem nevylezla. Konečně jsem chtěla vylíst, když v tom něco zapraskalo za mnou. Otočila jsem se a za mnou stálo asi 5 kentaurů. Chtěla jsem se proměnit zpátky do lidský podoby, ale nešlo to. Něco si mězi sebou šuškali i když mám teď skvělý né-li výborný sluch, neslyšela jsem to. Najednou na mně vytáhli luky a natahovali tětivy. Když jsem se otočila, že uteču, pocítila jsem v levé lopance bolest. Nemohla jsem na levou přední nohu došlápnout, ale nějak jsem se vyhrabala z lesa. Proměnila jsem se zpátky v člověka. Už se na mě řítila Verity, že mě seřve, ale když viděla, že mi z ramene trčí šíp tak rychle přestala. Chvíli neměla co říct a pak začala panikařit.
,,Alysho, musíš hned na ošetřovnu" teď měla vlasy pro jistotu bílé.
,,Nikam nejdu!" odsekla jsem.
,,A kdo ti to jako bude tahat z toho ramene?" zeptala se znalecky.
,,Nevim, Remus nebo Lily" to už jsme byli pomalu u bránu do hradu.
,,Proč nepudeš na ošetřovnu?" jí to nedochází!
,,Protože se mě bude vyptávat jak se mi to stalo!" přikývla, to znamená, že pochopila. Huráááá!
,,Puč mi plášť, nemusí to vědět celá škola" sundala si ho a podala mi ho. Kapucu jsem si dala na hlavu, samozřejmě zbytek toho oblečení mi tlačilo na ten šíp, takže to byla bolest. Cítila jsem, jak se krev nasála po celých zádách. Koukli jsme se jestli nejsou už ve Velké síni, naštěstí nejsou. Pomalu jsme došli před vchod do Nebelvírské věže.
,,Prosím heslo?" zeptala se ta růžová nádhera.
,,Já to heslo nevim" sykla jsem na Vee a držela jsem si levou ruku.
,,Vlašské ořechy" řekla Vee heslo a Buclatá dáma nás pustila dál. Ve společence nebyl nikdo z nich-James, Lily, Remus a Sirius. Sakra kde jsou? Tak jsem šla do chlapeckých ložnic. Vešla jsem dál a akorát se pánové převlíkali do ,,civilu,, takže byli jen v trenýrkách. Mě to v téhle chvíli bylo jedno.
,,Nemůžete přijít za chvíli?" zeptal se James, který byl už červený až na zadku.
,,Nemůžem!" koukali jak jsem nepříjemná. Nejdřív jsem si sundala kapuci a potom zbytek oblečení. Takhle zepředu to nebylo vidět, tak jsem se na ně otočila zády.
Všichni tři upustili na zem oblečení, které si chtěli obléct. A koukali na mě.
,,Pomůžete mi?" zeptala jsem se. První kdo se vzpamatoval byl Remus. Vzal mě za pravou ruku,ale nejdřív mi sundal košili, položil mě na postel, břichem dolů.
,,Verity, zajdi pro Lily, tohle sám nezvládnu" řekl a Verity vyběhla jak kulový blesk. Za chvíli tady byla i z Lily a po cestě jí všechno řekla jak bylo vidět.
,,Jak potřebuješ pomoct?" zeptala se Rema.
,,Já ručně vytáhnu šíp a ty hned se pokusíš zacelit ránu" přikývla. Počkej!? Ručně!? To ne!
,,Ručně! Ste se zbláznili?"
,,Jinak to nejde Aly" utešoval mě Remus. Naštěstí mě Sirius chytl za ruku a usmál se na mně. Cítila jsem jak my Rem vyndavá šíp, tak jsem silně stiskla Siriovi ruku, až skřivil obličej bolestí. ,,AU" vykřikla jsem.
,,Už je venku" řekl Remus. Oddychla jsem si. Pořád to bolí a nemůžu moc ruku používat. Ještě jsem cítila, že mi z rány teče krev.
,,Už si můžeš sednout" řekl Remus a pomohl mi. Seděla jsem tam jen v podprsence z rukou, s kterou když jsem pohnula, mohla jsem zařvat bolestí.
,,Máš to zacelený, ale sval bude poškozený. To bys musela na ošetřovnu" bylo na něm vidět, že jsi oddechnul.
,,A budeš muset mít tu ruku zavazánou a nesmíš s ní moc hýbat" dodal.
,,A jak dlouho bych to měla mít zavázaný?" zeptala jsem se s nadějí v hlase.
,,Tak 14 dní" odvětil. Cože? To nevydržím! 14 dní bez famfrpálu, naštestí jsou zápasy až za měsíc.
,,Verity, prosím tě, přineseš mi nějakou košily?" udělala jsem psí oči.
,,No jo pořád" bylo na ní vidět, že mě a Siriovi neodpustila tu přezdívku. Za chvíli tady byla s košilí, akorát mi Rem zavazoval ruku obvazem, kterých má plnou zásobu.
,,Jimmy, kolik je hodin?" zaptala jsem se medovým hláskem a zamrkala.
,,18:00, jdeme na večeři" řekl a všichni vstali.( Mám tu ruku zavázanou obvazem a povešenou jako Draco Malfoy v HP a vězeň z Azkabanu) Vyšli jsme z ložnice a šli pomalu dolů. Všichni se otáčeli na mně, kvůli tý ruce. Pomalu jsme byli ve Velké síni, když v tom nás zastavil Lucius+jeho gorily.
,,Ale, ale copak se ti stalo?" řekl tím výsměšným tónem.
,,A co je tobě do toho" řekla jsem a chtěla jít dál. Zatarasil mi cestu.
,,Jak vidím nemůžeš dělat nějaký věci, třeba famfpál" zajiskřilo mu v očich.
,,Ale víš co dovedu?" zavrtěl hlavu.
,,Tohle!" a dostla facku, že se mu hlava otočila o 360%. Otočil se ne mě s červenou tváří.
,,Tak za tohle mi zaplatíš!" dokonce z něj šel strach.
,,Nepovídej" zase můj medový hlásek. Odstrčila jsem ho zdravou rukou a šla si sednout. Konečně jsme seděli a chtěli se pustit do jídla.
,,Milý studenti, než se pustíte do jídla, chtěl bych Vám představit novou studentku" řekl Brambál, po celé síni to zašumělo. Někdo otevřel dveře a vešla černovláska malé postavy. Měla na sobě černý plášť, černý korzet, černou sukni a černý metalový boty. Všichni učitelé na ní koukali jak ne zjevení a modlili se, aby nešla do jejich koleje.
,,Chtěl bych Vám představit Eryu Rossanu von Airi, která k nám přijela ze Švédska" řekl, ale všichni koukali na Eryu. Vypadá docela fanj, ale já vím, že jí budu muset trochu zacvičit. Tím myslím jako lumpárny atd...
,,Dneska dopoledne byla v mý pracovně a klobouk jí zařadil do Nebelvíru" to byl docela šok.
,,A bude spát v ložnici ze slečnami- Alyshou Fionn, Verity Lorrou a Lily Evansovou" ještě dodal.
,,Přeji upřímnou soustras, holky" řekl Sirius. Sedla si kousek od nás a začali jsme jíst. Po jídle si všichni povídali o Erye. Došli jsme do naší ložnice, představili jsme se a hned jsme věděli, že budeme nerozlučná čtveřice. A šli jsme hajat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Houští Houští | 11. července 2009 v 23:46 | Reagovat

Tak todle se mi líbí...moc se ti to povedlo...musíme se dohodnout i s Pájou (když bude chtít) na dalším pokračování :)

2 Elizabeth Sky Elizabeth Sky | Web | 12. července 2009 v 17:03 | Reagovat

Draha Alysho Fionn, rada bych Ti k tomu neco rekla: Uz jsem nekolikrat ve Tvych povidkach nasla věci, ktere se az nazdrave podobaly LoupFer. Celou dobu jsme to se Sophii tolerovaly, nerekly jsme na to ani slovo, ackoliv nas to pochopitelne rozcilovalo. Ted jsem ovsem mela tu cest docist se neceho, co me neuveritelne popudilo! Sice jsem moc rada, ze u tebe postava Elizabeth Sky dosahla takove obliby, ze jsi citila nalehavou potrebu narvat ji k sobe do povidky, ale mela by jsi trochu popremyslet o sve moralce.
    Pochopitelne Ti nemuzu zakazovat psat povidky na tema Pobertove, to by mě ani nenapadlo. Kazdopadně necekej, ze ti to kopirovani se Sophii  budeme trpet do nekonecna!
Abych ti trosku priblizila, co mam na mysli:
.
"Někdo otevřel dveře a vešla černovláska malé postavy. Měla na sobě černý plášť, černý korzet, černou sukni a černý metalový boty." - nikdy jsem nevidela nic, co by se tak moc podobalo popisu Liz Sky...
.
Dale pak je tam jedna divka, co je stejně jako Pobertove zvěromag. Zde si opět dovoluji pripomenout existenci vyše zminene Elizabeth Sky... a je toho mnohem vic, bohuzel nenam tolik casu, abych to zpetne vyhledala.
.
Jestě cekam, kdy se tam objevi Francouzska s vlasy do prstynku atd... Podivej se, zatim je to jenom pratelske upozorneni, snazim se Ti rict, ze neni moc slušne kopirovat cizi napad. Ovsem v pripade, ze se to bude opakovat, nebudu vahat oznamit to vyse.

3 Denika Denika | E-mail | Web | 14. července 2009 v 16:15 | Reagovat

Velmi dobré len tak dalej tesim sa na novu kapitolku:)

4 moreen moreen | Web | 16. července 2009 v 21:19 | Reagovat

me se ta tvoje povidka moc libi..nedalo mi neprecist si ten dlouhy komentar od elizabeth.. ale muzu te uklidnit.. to ze ma plast, sukni korzet a metalovy boty? no a co? pokud slecna vi neco o metalu, tak vi, ze tohle nosi opravdu hodne metalistek.. snad si nechce narokovat to jak nekdo vypada? pokud ma tvoje postava rada metal, nebo treba jen cernou barvu, nevim, proc by tak nemohla byt oblecena.. a to ze je nekdo zveromag ve stejne dobe, jako poberti taky neni originalni.. nic proti tobe, to vubec, jen se snazim rict, ze zveromagy ma ve sve povidce hoodne lidi..
takze si z te kritiky nic nedelej.. tvoje povidka je skvela, a doufam, ze budes rychle pokracovat.. zvlast to s tim sipem a kentaury se mi libilo :)

5 Elizabeth Sky Elizabeth Sky | Web | 17. července 2009 v 16:03 | Reagovat

Nechci byt neprijemna, mam za sebou narocny den, tak me omluv za pripadne hrube vyjadrovani.
    Pokud jsi necetla mou a Sophiinu povidku, tak se prosim neangazuj, jelikoz nejsi do teto problematiky zasvecena. V pripade, ze si prectes jak Alyshiny povidky, tak nase, potom budu brat Tve argumenty vazne, momentalne ale nejsi v pozici, ze ktere bys mohla soudit to, jestli jsou napady kopirovany, nebo nejsou. Diky. Tva Elizabeth...

6 Aňulka Aňulka | E-mail | Web | 20. července 2009 v 19:22 | Reagovat

Moreen s tím oblečením souhlasím..však my víme:-D

7 Kristýna Kristýna | 21. července 2009 v 12:55 | Reagovat

Super kapitola honem sem dej další:D:)

8 KArol KArol | Web | 3. srpna 2009 v 13:31 | Reagovat

Moc pěkná povídka.... Těším se na další:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama