2.Začátek vzpomínek...

9. ledna 2011 v 16:43 | Alysha a Hope |  Život je plný drobných překvapení
Hope své mamince mávala do doby, než vlak zajel za zatáčku. Všimla si, že vedle ní je Alysha a udělala to samé, jenže Hope už odcházela do svého kupé. A když se otočila, aby ta krátkovlasá hnědovlasá dívka šla s ní, uviděla něco, co vidět asi neměla. Její kamarádka byla opřená o zábradlí, hlavu měla svěšenou dolů a sem tam jí ukápla slza. Věděla, že její kamarádka nerada rozebírá svoje problémy a tak musela najít toho správného člověka. Hned věděla koho. Když procházela chodbičkou do svého obvyklého kupé, které měla se svými kamarádkami každý rok. Ale pořád jí nedocházelo, proč její maminka tak zírala na Alyshyna tatínka. Opravdu jí někoho připomínal anebo měla maminka nějaké tajemství, které jí neřekla? Musí se na to znova zeptat či jí pošle sovu. Uvědomila si, že má poslední rok na to, aby si to v Bradavicích pořádně užila a hlavně, aby zapůsobila na svou dlouholetou lásku. Má poslední příležitost a bude se hodně snažit, aby ji nepromarnila. Když vlezla do kupé, kde uviděla své kamarádky, rozlil se jí po tváři úsměv. Vzpomněla si na ty chvíle, kdy sedávaly u jezera a povídaly si o všem možném i nemožném. Jak se snažily Alyshe narvat do hlavy, jak se udělá Mnoholičný lektvar, který potřebovala k NKÚ, jak se pokoušely schovat Lily minulý rok před Potterem. Stejně to nemělo cenu, protože ti dva spolu začali chodit týden před koncem roku. Hope se divila, že není s ním, ale zase byla ráda, že je s nimi. Tyhle čtyři dívčiny, z nichž se tři nacházely v kupé, patřily do jejího života.
Jessica. Její nejlepší kamarádka, kterou měla snad radši než sebe samotnou. Jess byla štíhlá a menší postavy. Měla tmavě hnědé vlasy, které měla sestříhané ke konci krku a měla dlouhé dva prameny k pasu. Zpod ofiny, kterou měla sestříhanou na levou stranu, vykukovaly dvě velké hnědé oči. Její plné ostře vytvarované rty se roztáhly do úsměvu, když spatřila Hope. Celé prázdniny ji neviděla, protože její otec musel jet na nějakou konferenci. Ona a její máma musely jet také. Její otec totiž patřil mezi ty významnější na ministerstvu kouzel.
,,Ahoj Hope!! Jak ses měla?? Jaké byly prázdniny??? Proč jsi nenapsala?? Mně se tak stýskalo!!" vyvřískla několik otázek Jess a objala Hope, která se po chvilce začala smát.
,,Něco jsem vám přivezla ze Švýcarska. Kde je Alysha???" ptala se Jess Hope a ta se jen chabě usmála.
,,Je nějaká divná a je na konci vagónu, proto hledám Damona," řekla Hope a začala se porozhlížet po chodbě, jestli ho neuvidí. Věděla, že on jediný bude vědět, že s ní něco je. On jediný s ní strávil pomalu celé prázdniny, prakticky se od ní nehnul.
,,Šel se porozhlédnout po vlaku, jestli někde nezlobí letošní prváci," zvedla oči od knihy Lily. Hope se zase musela usmát. Protože Lily nečetla obyčejnou knihu, ale učebnici lektvarů pro sedmáky. Lily byla jediná, která ji v učení podporovala a pomáhala jí. Lily. Zelenooká zrzka byla stejné postavy jako Hope, měla plné rty a vlasy dlouhé po ramena.
,,Tak se konečně posaď Hope! A jak ses vůbec měla??" ptala se netrpělivě Jess. Hope se smíchem posadila a začala vyprávět, že prázdniny byly stejné jako ty předchozí a stále s maminky nevytáhla jméno otce.
,,To je škoda, že ti to ještě neřekla. Hope, jsi pomalu dospělá! Tak bys to měla vědět! Musíš naléhat a ne hned po prvním zeptání toho nechat!" ryla do ní Jess. Ostatní holky na ni zíraly jako zjara a nevěřily vlastním uším. Hope věděla, že to myslí dobře, ale nevěděla jak se u toho tváři maminka. Vždycky jí jí bylo líto. Hnedka měla skelné oči a mrzutý úsměv. Asi jí ten pán moc ublížil. Ale pořád jí vrtalo hlavou, proč její maminka divně koukala na pana Simpsona. Buď ho znala, ale to je nepravděpodobné a vlastně vyčerpala všechny možnosti. Anebo jí někoho připomínal. Někdo tleskl a Hope málem upadla na zem.
,,Hope nespi!! Já potřebuju Alyshu!! Abych vám mohla dát ty dárky!" rozčilovala se Jess a všechny se rozesmály.
,,Jess, uklidni se, za chvíli určitě přijde. Třeba někde něco rozjíždí s Damonem," mrkla s úsměvem Roxy.
,,Roxy! Ve vlaku? Ty jsi prase," zkřivila obličej Lily.
,,Lily!! Třeba mají rádi sexuální úchylky," rozesmála se na celé kolo Jess a holky se přidaly.
,,Damon a sexuální úchylky? To se mi nezdá. Vždyť je slušně vychovaný," snažila se ho bránit Lily.
,,Třeba je slušný, ale uvnitř může být ďábel. Stejně má Alysha neuvěřitelné štěstí. Je hodný, pozorný, pěkný, věrný a já jsem se kdysi o něj také pokoušela, ale Alysha vyhrála," přemýšlela nahlas Jess a holky jen zíraly.
,,Tys chtěla Damona??" zeptala se Hope nevěřícně. To jí Jess nikdy neřekla.
,,Někdo tu o mně mluvil?" zajímal Damon ve dveřích. Všechny se na něj otočily s otevřenou pusou. Chudák nechápal a rovnou se rozesmál. Když si ho Lily pořádně prohlídla, sice ho znala od prváku, ale nikdy ho nezkoumala jako teď. Polodelší černé vlasy, patku na pravou stranu (nezasahovala do očí), plnější dolní ret než ten horní, zelené oči, postava akorát a asi o půl hlavy vyšší než Alysha.
,,Lily!! Prober se! Máš Jamese. Kvůli tobě se trochu zlepšil k dobrému!!" okřikla se v duchu. Zvedla se a šla za Jamesem.
,,Holky, proberte se!!" zvýšil hlas Damon a pobaveně se na ně koukal. ,,Co se vám stalo?" zeptal se a na všechny se podezřívavě podíval.
,,My jsme tady něco probíraly a tys nám do toho skočil," řekla uraženě Jessica a neskrývala úsměv.
,,Lhaní ti nikdy moc nešlo Jessico. Nevíte, kde je Aly?" zeptal se ustaraně Damon a těkal očima z jedné na druhou.
,,Na konci vlaku," oznámila smutně Hope a Damon větřil něco špatného. Rychlým krokem došel na konec vagónu
a nemohl uvěřit vlastním očím. Naskytl se mu stejný pohled jako Hope, když ji viděla naposledy.
,,Aly?" zeptal se opatrně a ona se polekaně otočila.
,,Chci být sama," utřela si slzy. Chtěla se otočit, ale zastavil ji trhnutím ruky.
,,Nezapomeň!! Jsem tu pro tebe!! Co se stalo?" naléhal a viděl, že uspěl. Chytil ji za obě ruce a díval se jí přímo do očí.
,,Všechno se na mě sesypalo. S tím tátou, poslední rok v Bradavicích a předevčírem…pohádala jsem se s rodiči," začaly jí téct další slzy. Přitáhl si ji k sobě a objal.
,,Proč jste se zase pohádali?" zeptal se. Už nevěděl, jak na to má reagovat, protože oni se doma hádali pomalu každý týden. Milovali svou dceru, ale pomalu všechno jí vytýkali. Aby měla skvělé známky, aby se slušně chovala, aby na sebe dávala pozor, nedala se na tu špatnou stranu a hlavně taky kvůli Damonovi.
,,Tak kvůli čemu?" opakoval první otázku a Alysha na něj hodila pohled, z kterého všechno vyčetl.
,,Chápu. Téma jedna jsem byl zase já," řekl smutně a přitiskl si ji k sobě více. ,,Je vidět, že nechtějí, abych s tebou byl! Nemají mě rádi! Myslí si, že jsem rozmazlený fracek, který se chce jen pobavit. Ale já takový nejsem!" řekl pevně a zároveň smutně. Bylo mu líto, že mu její rodiče nevěří. Pokud jim to s Alyshou vydrží, hodlá si ji vzít za ženu! S Damonem se po finanční stránce bude mít skvěle a po té citové snad také. Kdyby mohl, snesl by jí modré z nebe. Klidně by pro ni zemřel, tolik ji miloval.
,,To už neříkej, není to pravda. A už to neřeš. Jsme poslední rok ve škole, tak si to užijeme. A jak ses měl poslední dva dny doma, ty můj primusi?" zeptala se a jednu malou mu líbla na pusu. Utřela si slzy, párkrát se nadechla a smutný nahradil neobyčejně krásný úsměv, který Damon zbožňoval.
,,Stejně jako vždycky. Dobře, ale stále jsem myslel na tebe. Doma jsem ukazoval tu fotku, jak jsme byli na tom koupališti."
,,Cože? Tu strašnou fotku?? Vždyť se na ní tvářím jako dement. Máme spolu lepší fotky," řekla uraženě, ale stále se smála.
,,Ty jsi trdlo. Mému staršímu bratrovi ses líbila a naši chtějí, abys u nás strávila Silvestr," řekl s úsměvem Damon a díval se s okna. Alysha jen koukala jak vyoraná myš.
,,Ty máš staršího bratra?? K vám na Silvestra? To je na mě moc novinek," nadechla se a vykulila oči. Stoupla si vedle Damona, ale ten si stoupl za ni a objal ji zezadu.
,,Já jsem ti to neřekl? Předevčírem se vrátil z Ameriky, studoval tam Kouzelnická zvířata. Sama ho poznáš, až budeš u nás na Silvestra," políbil ji do vlasů a vychutnával její přítomnost. Chytla jeho ruce, které měla na břiše do svých a zhluboka se nadechla.
,,Moc ráda bych poznala tvoje rodiče a bratra, ale nevím, jestli k vám budu moc jet. A taky nemám to slušné vychování a jsem z mudlovské rodiny," připomněla mu a otočila se k němu.
,,Naše rodina je úplně stejná jako ostatní jiný. A rodiče vědí, že jsi z mudlovské rodiny," ujasnil jí okolnosti a ona se usmála.
,,Jim to nevadí?" zeptala se okamžitě. Zavrtěl hlavou.
,,Jsou naopak rádi. Nejsme jako Malfoyovi," zasmál se a políbil ji. Ruku v ruce šli do kupé za holkama.
,,Kde je ten Damon s Alyshou!" zakřičela Jess a Alysha měla co dělat, aby nevyprskla smíchy.
,,Jessico, ty snad musíš být slyšet až do Bradavic," objevila se krátkovlasá dívka v kupé.
,,No konečně!! Co jsi s ní dělal, že vám to tak trvalo?? To je jedno, sedni si!" vyjekla Jess až se pár lekl.
,,Ahoj Roxy. Ty jsi ani o prázdninách nenapsala! Že se nestydíš." vyčetla Alysha své nejlepší kamarádce žertem, objala ji a dala pusu na tvář.
,,Nemusela jsem psát, hlídal tě Damon. Takže jsem měla jistotu, že ti nic není," mrkla Roxy a posadila se. Nikdy by nevěřila, že se jí někdo vryje do srdce jako Alysha za šest let. Měly nezapomenutelné zážitky, fotky, hádky a společné prázdniny. Byly jako sestry, které si navzájem pomáhají a kritizují.
,,Hope. Ty sis ještě nekoupila čočky?? A co prázdniny?? Už víš, kdo je tvůj otec?" usmála se Alysha a objala také ji. Alysha se posadila na Damona, který ji láskyplně objal. Hope se posadila naproti nim, přišla i Lily a Jess začala skákat radostí.
,,Čočky ještě nemám a jméno otce stále neznám. Asi to bude záhada," usmála se a konečně všichni začali poslouchat Jess.
,,Vy víte, že žiju? To jsem ráda! Tak rychle rozdat dárky, než přijde můj bráška," řekla Jess s kapkou sarkasmu. Vyndala z kufru větší igelitku a začala se v ní přehrabovat. Všimla si, že na ni všichni koukají jak na blbce, tak se musela přiznat.
,,Mám mladšího bráchu, který sem nastupuje do prváku. Takže než se dostane do stejné koleje a on se do stejné dostane, tak vám to radši rozdám, než bude řvát. Jemu jsem nic nekoupila," vysvětlila v rychlosti a začala tahat věci z tašky.
,,Hope, pamatuješ si, jak jsi mi jednou v katalogu ukazovala ty šatičky? Tak jsem je náhodou našla," usmála se a podala je Hope, které začaly téct slzy štěstí. Šaty byly krátké ke kolenům, modrobílé a s kytkami. Hope si je přála už hodně dlouho a nikdy by nevěřila, že jí je právě koupí její skoro sestra.
,,Děkuju, děkuju a ještě jednou děkuju. Tos nemusela!" vyjekla šťastně Hope a objala svou nejlepší kamarádku.
,,To je jen maličkost. Jdeme na další," řekla Jess a všichni pohotově nastavili ruce. Lily dostala zelené tričko s nápisem: Mám za kluka rošťáka, což taky byla pravda. Roxy dostala knížku Najděte se kluka, když jste dva roky sama. To nebylo zrovna vtipné, ale Roxy se začala smát. Před dvěma lety chodila s mrzimorským chytačem, který si o sobě myslel, že je král školy. Což vůbec nebyla pravda. Roxy do něj byla zamilovaná až po uši, chodili spolu asi půl roku, vyspali se spolu a on ji odkopl takovým způsobem, že to nejde ani popsat. Roxy byla na tom nejhlubším dně, na které mohla padnout. Naštěstí pan dotyčný minulý rok vyšel ze školy. Alysha Roxy pomohla a tím se stali nejlepšími kamarádkami. A tím dnem se Roxy zařekla, že si s žádným klukem už nezačne. Alysha s Damonem dostali stříbrné řetízky a na každém bylo půlka srdce a když se dali k sobě, spojili se. Vlak začal přibrzďovat a tak se rychle převlékli pomocí hůlek do hábitů. Když vlak zastavil, šli si hned zabrat jeden kočár pro sebe, bohužel bez Damona, který musel nahánět prváky. Holky dojely do hradu, šly si sednout každá ke svému stolu a čekaly, až zařadí prváky. A těch bylo letos docela hodně. Konečně se k Alyshe posadil Damon a ona se o něj opřela. Každoroční projev Brumbála zakončili večeří, při které si žáci povolovali pásky.
,,Prosím prefekty a primuse, aby odvedli nové studenty svých kolejí do společenských místností," poprosil Brumbál a popřál žákům krásné sny.
,,Tak si ty děcka pochytej," řekla šibalsky Alysha a políbila ho pro šťastný lov. Usmál se a začal svolávat.
,,Prváci mrzimorské koleje!! Za mnou!!" zavelel a všichni poslechli. Alysha s Roxy zakroutily hlavami a rozloučily se s Hope, Jess a Lily.
,,Okamžitě mi ukážeš ty šaty!!" rozhodla Jess a postrčila Hope společně se šaty do koupelny. Netrvalo to ani pět minut a Hope vyšla jako víla. Dlouhé vlasy měla rozpuštěné a šaty obepínaly její krásnou postavu, každá holka by jí záviděla. Jess málem slintala.
,,Já být klukem…tak už jsi pod peřinou," obě dvě se rozesmály a Hope se šla vykoupat. Vzala to rychlovkou, aby se i holky mohly umýt. Zalehla do postele, otevřela deník a začala psát dnešní úžasné zážitky. Napsala, že ho viděla u večeře a házel svůj úsměv na každou stranu. Jediný, co jí na něm opoutávalo byly oči a úsměv. Vždycky když zavřela oči, viděla ho. Kéž by byla v jeho náruči a vychutnávala si jeho přítomnost.
Jess opatrně otevřela dveře od koupelny. Jako vždycky v ní byla poslední. Všimla si, že všichni spí a podívala se na Hope. Držela v ruce otevřený deník a na očích měla brýle. Opatrně jí je sundala a koutkem oka nahlédla do deníku. Pousmála se, zavřela ho a uklidila do nočního stolku.
,,Hezké sny, ty naše zamilovaná," zašeptala a šla si také lehnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama